TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

piątek, 3 maja 2013

6. Bunkry - ciąg dalszy. Otłoczyn. Pomiędzy Szosą E1 a Wisłą.

http://jerzy-foto.blogspot.com/2011/05/bunkry-ciag-dalszy-rejon-trasy-a1.html - Tutaj poprzedni post o tzw. "bunkrach".
Wracam do tematu umocnień z II Wojny Światowej w okolicach Aleksandrowa. Kontynuując marsz umocnieniami od torów w Otłoczynku do jedynki po jej drugiej stronie napotykamy na wzniesieniach na wykopy. Dalszy ciąg niemieckich umocnień, no bo cóż to innego mogłoby być :-) Na obu krańcach wzgórza, przy szosie oraz na przeciwległym końcu natrafiłem na wystające z ziemi betonowe płyty. Zasypane ziemią w sporych dołach. Nie ma zielonego pojęcia co to, ale kombinuje, że nie znalazły się tutaj przypadkowo. Jak dla mnie to mogą to być jakieś fragmenty niemieckich transzei. Może przewrócone. Może umocnienia stanowisk bojowych armat. Z kształtów widocznych na ziemi wynika że to betonowe płaskie ściany w kształcie litery S. Jakieś bardziej trywialne przeznaczenie tych płyt w tym miejscu nie przychodzi mi do głowy :-) Może znajdzie się ktoś kto wie coś więcej to zapraszam do komentowania.Strona zachodnia wzgórza. Nad jedynką.
Na górze zdjęcia namazałem prawdopodobny - określony przeze mnie i mojego kolegę (który ciężko się napracował przy tym umysłowo) kształt, na podstawie ukształtowania terenu i tego co wystaje na zewnątrz
Jedna z płyt ma wycięty fragment.

 Strona wschodnia wzgórza. Bliżej Otłoczyna.
Tutaj płyta jest bardziej widoczna.
Upór w drążeniu jakiegoś zagadnienia to cecha charakteru, która jest jednocześnie wadą i zaletą :-) Zależy z której strony patrzeć. Taka myśl mnie się nasunęła tutaj... :-)))))

Ciąg dalszy tutaj: http://jerzy-foto.blogspot.com/2011/08/wizyta-w-troszke-innym-skansenie.html

4 komentarze:

  1. Kolego byłem tam widziałem :) i tez bym chciał wiedzieć co to jest :) co tam wkopali kiedyś miałem plan odkopać to ale brak czasu

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda jak elementy zapory przeciwczołgowej. Przydałoby się więcej zdjęć w ogólnym kadrze.

    OdpowiedzUsuń
  3. wygląda to na kolejne fundamenty do Tobruków - sam początek budowy

    OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.