TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

czwartek, 9 czerwca 2016

Młyn Kuta (Otłoczyn) i okolica. Kaplica i wieża.


Budynki dawnego młyna obecnie gospodarstwo od prawego brzegu Tążyny. Obiekty bronione jak twierdza :-) Z jednej i drugiej strony mostki.
Rower to fajny wynalazek :-) Szczególne przydatny przy eksplorowaniu lokalnych ciekawostek.  Ładna pogoda. Ciepło. Dziś na celownik wziąłem Otłoczyn. Po prawej stronie trasy E1-75 leży sobie ta wioska. Od południa przepływa koło wioski rzeczka Tążyna. Na niej znajdują się budynki dawnego młyna. Młyn Kuta i okolice.

Samochodzik


Prawdziwy żuraw.


Ciechocinek. Ul. Nieszawska. Jest tutaj posesja zarośnięta krzakami i nie zwracająca na siebie uwagi. Jednak gdy się jej dokładniej przyjrzeć można dojść do wniosku, że kiedyś musiała być obiektem znamienitym. Charakterystyczna stodoła a przed nią COŚ... To coś to prawdziwy żuraw. Rzadko już spotykane urządzenie na żywo. Dźwig do wyciągania wiadra z wodą ze studni. Nie znam historii tego gospodarstwa. Może ktoś coś nam tu o nim napisze...Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.