TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

czwartek, 26 stycznia 2017

Chata przy ul. Bema.

(Publikacja: 26.01.2017 r.)

Jest taki dom przy ulicy Bema. I dobrze, bo domów takich już wiele w okolicy nie ma. Zrymowało mi się trochę. Ale patrząc na ten budynek stojący przy ulicy Bema w Ciechocinku, można popaść w nastrój poetycki. To, że chałupa drewniana to nic, ale to jak jest ozdobiona to już coś. Polecam uwadze.
Z tego co wiem, Pan Z. Sołtysiński w opracowanym przez siebie katalogu zabytków regionu, datował budynek n 3 ćw. XIX w.

Zderzyły się kiedyś dwa pociągi.

Ok. 7km. od Aleksandrowa Kuj. jest miejsce gdzie 19.08.1980r. zderzyły się ze sobą dwa pociągi: towarowy z osobowym. W tym czołowym zderzeniu zginęło 67 osób. 
Na miejsce katastrofy można dostać się z trasy E-1 albo z Aleksandrowa, rowerem jadąc leśnymi drogami przy torach PKP. Jednak na końcu obecnie jest teren budowy autostrady i trzeba trochę pokombinować, żeby dojechać do jedynki.

19.08.1980r. o godz. 4:20 towarowy 11599 stojący w Otłoczynie czekający na zezwolenie na przejazd, nagle ruszył... uszkodził zwrotnicę i wjechał na niewłaściwy tor. Do dzisiaj pozostaje tajemnicą dlaczego tak się stało. Prowadzone śledztwo tego nie wyjaśniło.
O 4:35 z Torunia tym samym torem nadjechał pociąg nr 5130 do Łodzi... Po drodze była Brzoza Toruńska.


Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.