TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

środa, 9 marca 2016

Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kuj.

(Publikacja: 09.03.2016) 


Kościół w Aleksandrowie Kuj. Jeden z dwóch. Stoi na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Dworcową. Szczytem zwrócony w kierunku dawnej ulicy Hallera, swą wieżą z daleka zaprasza wjeżdżających do miasta. Nie jest to obiekt tak imponujący czy tak stary jak te wzniesione w okolicznych miejscowościach. Jednak zabytkowy i wart poświęcenia mu kilku zdań na tym blogu. Na początku napisałem, że jeden z dwóch. Faktycznie, jest w Aleksandrowie jeszcze jeden kościół, nowy i tak brzydki, że może także wart również poświęcenia mu chwili czasu. Stary kościół w Aleksandrowie Kuj. został opisany przez Roberta Stodolnego w jego pracy pod tytułem: "Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Wybrane aspekty z historii świątyni i jej wyposażenia".
Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim Wybrane aspekty z historii świątyni i jej wyposażenia
Pisząc o przedmiotowej budowli będę się posługiwał tymże opracowaniem.Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.