TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

KSIĘGA ŻYCZEŃ I ZAŻALEŃ

KSIĘGA ŻYCZEŃ I ZAŻALEŃ

Drogi czytelniku. Ponieważ odwiedziłeś mojego bloga, zapraszam do wyrażenia swojej opinii o nim. Możesz tu także napisać coś o sobie. Wystarczy, że dodasz poniżej swój komentarz. Dziękuję i pozdrawiam.

75 komentarzy:

  1. witam, bardzo interesujący serwis. myślę, że będę odwiedzał Pana blog systematycznie bo natrafiłem tu na bardzo ciekawe informacje. życzę wytrwałości w poszukiwaniu ciekawych kart historii.

    sekou-ambassador@wp.pl - mój mail, służę ciekawymi zdjęciami, historycznymi mapami głównie swoich okolic

    pozdrawiam, zapalony historyk hobysta z Ciechocinka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. witam, pozdrawiam, dziękuję za propozycje. proszę od czasu do czasu zaglądać i się odzywać. jeśli będziesz miał jakieś info proszę o podzielenie się tymi informacjami. z przyjemnością je dołączę do posta.

      Usuń
  2. witam serdecznie, panie Jerzy - blog poprostu rewelacyjny - nie mozna sie oderwac:)Czy mozna prosic pana o adres mailowy do kontaktu, bo w ksiedze gosci nie chcialbym sie rozpisywac na razie, a mialbym do Pana kilka pytan:Jestem fanatykiem Ciechocinka i okolic a w dalszym ciagu malo o tym wszystkim wiem (nigdy dosyc). Dadatkowo mam pasje poszukiwan z wykrywaczem metali olaz kolekcjonerstwa zwiazanego z Naszymi terenami. Jesli zechcialby sie pn podzielic ze mna swoja wiedza to ja odwdziecze sie w kazdy mozliwy sposob swoimi kolekcjami i ewentualnymi odkryciami:) Bede wdzieczny za maila na adres berbul@gmail.com
    Pozdrawiam serdecznie

    Berbul

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. przykro mi, ale moja wiedza nie wykracza poza to co zamieszczone w tym blogu,żadnej innej wiedzy nie posiadam. to co ciekawego znajduję o czym wiedziałem zamieszczam. pozdrawiam. gratuluję pasji chociaż ta pasja o ile się orientuję jest na chwilę obecną cokolwiek nielegalna. pytania proszę wrzucać pod posty których mają dotyczyć myślę, że uczestnicy dyskusji - historycy, ewentualnie ja odpowiemy na nie w miarę posiadanej wiedzy.

      Usuń
  3. Dziękuję za dobre chęci:) A pasja jest legalna o ile posiada się odpowiednie zezwolenie i zgłoszenie do konserwatora zabytków:) Pozdrawiam:) Blog naprawdę fajny i wartościowy:)
    Berbul

    OdpowiedzUsuń
  4. Czasem niestety trzeba najpierw posiedziec w papierach i nabiegac sie po urzedach by przysluzyc sie historii, a wlasciwie potomnym , dla ktorych chcemy pozostawiac jej swiadectwa:) Niemniej jednak w Sejmie obecnie debatuja nad powszechna mozliwoscia dokonywnia odkryc tak jak jest to w Wielkiej Brytanii, gdzie muzea maja prawo do znaleziska, ale odkrywca moze sie poszczycic pozniej swoim nazwiskiem w muzelanej gablocie:0 Musle , ze to jest gra fair i wiele z polskich odkryc archeologicznych nie bedzie pozniej odnajdowana na zagranicznych serwisach aukcyjnych i antykwarycznych, a NAsze muzea beda pelne kolejnych reliktow i ciekawych historychnych swiadectw naszych ziem:)

    Berbul

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. no cóż nawet romantyczna praca archeologa opiera się głównie na ryciu na pamięć jaka skorupa z jakiej kultury ;-) o tej debacie słyszałem i wydaje się że propozycje zmian są słuszne

      Usuń
  5. Szacun Kolego! Z tej strony Cię nie znałem (choć świadomość Twojej "nietuzinkowości" miałem;)). Od kiedy Córka zakupiła aparat o nieco większym stopniu skomplikowania niż klasyczna "idiotkamera" sam próbuję "rzeźbić" jakieś ciekawsze zdjęcia więc mam nadzieję, że będąc na wyższym poziomie wtajemniczenia w fotografii Udzielisz czasem koledze jakiejś fachowej porady w razie potrzeby;)... a z czasem kto wie - może i ja pokuszę się o publikację moich "prac";). Podsumowując - blog bardzo ciekawy a Ty zostałeś spiritus movens mojego (być może) nowego hobby;).Pozdrawiam!
    kames
    ps. a propos fotografii polecam stronę mojego Znajomego aikidoki - fotografa: http://najwspanialsze-fotografie.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. z tej strony cię nie znałem ...? che che a z jakiej strony mnie znałeś? pewnie z tej, którą ci opisywały inne osoby, które również mnie nie znały, albo były za tępe i proste żeby zrozumieć coś co wyrasta poza ich światek. widzisz największy błąd popełniany przez ludzi przy ocenieniu innych to sugerowanie się opowieściami innych osób oraz wiara w pierwsze wrażenie... to bruce lee powiedział: Wlej wodę do czajnika, ona stanie się czajnikiem. Woda może płynąć, wić się, kapać albo niszczyć. Bądź wodą mój przyjacielu… ja jestem jak woda odbijająca twoje odbicie... jeśli spluniesz w wodę to zobaczysz tam własne odbicie... che che

      Usuń
  6. A WITAM KAMESA :-) CO DO SPIRYTUSU CHOĆBY NIE WIEM JAKI ON TAM BYŁ MOVENS CHE CHE TO JA POZOSTANĘ PRZY FOTOGRAFII. JASNE CO PRAWDA DUZO WIEM NA TEN TEMAT ALE NIESTETY MAM MAŁO PRAKTYKI SAM WIESZ JAK TO JEST Z CZASEM U NAS. ALE JAK CO WAL JAK W NOS :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a co hobby mas oyama twierdził że człowiek który ma wiele zainteresowań jest wszechstronny ale nigdy w niczym nie dojdzie wysoko. należy się skupić na jednym. jednak mi się wydaje, że trzeba spojrzeć na to szerzej hmm jak bruce lee. rysował, był reżyserem, aktorem, filozofem ale... to wszystko było podporządkowane sztukom walki tak naprawdę. wiesz nawet od najlepszego hobby czasem trzeba odpocząć ale przecież zamiast ćwiczyć w dojo można robić zdjęcia ćwiczącym czy zabrać swą grupę na wycieczkę do lasu w ciekawe miejsca i np. wykonać tsuki na dachu bunkra... :-)) sztuki walki które uprawiamy dają olbrzymie pole do popisu :-))

      Usuń
    2. I dlatego bardziej skłaniam się ku Twojej teorii (z całym szacunkiem dla poglądów M.O.;)), tym bardziej, że teraz mam zdecydowanie więcej czasu na działania hobbystyczne;). Poza tym co do "skupiania się na jednym"....może po prostu wystarczy dokonać właściwej gradacji i niekoniecznie dążyć do wszechstronnej "doskonałości";)

      Usuń
  7. tak poza tym wszystko co cie angażuje z czasem wypala. trzeba się oderwać, przemyśleć naładować akumulator. nie da się cały czas z takim samym zaangażowaniem podchodzić do tego co cię kręci a wtedy szukasz wymówek, wszędzie widzisz negatywy. dobrze wtedy zająć się czymś innym.

    OdpowiedzUsuń
  8. oczywiście inaczej to trzeba rozpatrywać kiedy hobby staje się źródłem utrzymania, inwestycją itp. ale chyba zasady są podobne

    OdpowiedzUsuń
  9. jak coś Cię naprawdę interesuje to warto temu oddać całą duszę!

    OdpowiedzUsuń
  10. Super blog, od kilku lat - głównie pieszo - przebywam tereny poligonu wzdłuż i wszerz, niestety nie mając możliwości uwieczniania znalezisk. Widzę też tutaj sporo napomknień o Grabiu, do którego mam szczególny sentyment.
    Pozdrawiam i życzę dalszego zapału do kontynuacji dzieła
    Mikołaj

    OdpowiedzUsuń
  11. W sumie to jak zrobić żeby więcej osób się zainteresowało moim blogiem żeby nie pisać do ściany ;) ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. musisz dawać zdjęcia z gołymi babami... :-) a serio nie wiem. ja sam jestem przerażony tym co udało mi się zrobić. co prawda nie pojawia się u mnie w komentarzach zbyt dużo nowych osób, ale za to wiedza, która się tu znalazła to dla mnie szok...i mi to wystarcza u mnie przeważają tematy lokalne więc nie liczę, że kamień na Podolu zainteresuje kogoś w Warszawie, no chyba, że nauczę się fotografować,,, :-) ale za to pojawiają się tu coraz ciekawsi ludzie z pasją i tu ich pozdrawiam. na pasku masz blog Grzegorza naszego rodaka :-) zobacz co tam się dzieje ;-) tam przyciąga klimat, świetne fotki i hmm ostre jak brzytwa foty i spojrzenie Grzegorza :-) na siłę nic chyba nie zrobisz. musisz ludzi zainteresować. Statystyka wejść generalnie zawsze u mnie rośnie ale co z tego jak merytorycznie nic to tu nie wnosi. Podejrzewa, że wejście i danie komentarza u mnie np również powoduje że ktoś wejdzie do Ciebie. Mam również, kilku znajomych, którzy mają znajomych, którzy interesują się lokalnymi ciekawostkami. Bo to one patrząc na popularność postów podnoszą mi statystyke.

      Usuń
    2. i jeszcze coś ja tego bloga prowadzę od chyba 3 lat... a tak naprawdę w pierwszym roku nikt do mnie nie wchodził, był tu straszny miszmasz. dopiero od drugiego roku kiedy zorganizowałem to wszystko i nadałem mu jeden wymiar zyskał na zainteresowaniu - cierpliwości..

      Usuń
    3. na koniec. mysle, że blogi które nie są ciekawe i nie pokazują czegoś czego nie mozna wszedzie znalezc pzeczytać - kolejny blog o podróżach o żarciu itp. gdzie po prostu ktoś pokazuje co robi a co niewiele sie rózni od tego co robia inni - nigdy nie zyskają na popularności. o zamku w malborku można przeczytac wszedzie - po co mi o tym pisac. zobacz ile ja mam tam komentarzy - raczej przypadkowe i nic ciekawego a zobacz na ten o solance w Aleksie -- POTWÓR :-)))

      Usuń
  12. Tak zgadza się. :) A powiedz mi jak zrobić na mojej stronie żeby mieć to jak ty " Najnowsze komentarze do postów" a nie zmieniać wzoru szablonu strony?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. klikasz u góry w projekt. odpalasz z lewej menu układ. tam gdzie chcesz wybierasz dodaj gadżet. gadżetów jest wiele i nie pamietam który to jest bo po angielsku, musisz poszukać.

      Usuń
  13. A tak z ciekawości spytam jest ktoś z Aleksandrowa co też prowadzi bloga oprócz Grzegorza? I Ciebie ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. acha jest jeszcze jeden. ale generalnie tam na tematy lokalne nic ciekawego nie znajdziesz. taki ogólnopolski blog o wszystkim. informacje generalnie dostepne na oficjalnych stronach. ale żeby nie było, że nie powiedziałem - piękna nasza polska blogspot chyba?

    OdpowiedzUsuń
  15. Nie działają te ostatnie komentarze widzę już s tydzień ciekawe jak to naprawić?

    OdpowiedzUsuń
  16. Tobie działają komentarze mi nie ciekawe

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. też nie działają ;-) to inny program, tamten wywal bo się skaszanił - nie pamiętam jak to się nazywa ale szukaj też w tych opcjach gdzie poprzednio.

      Usuń
  17. Może wpis o młynie w Służewie?

    OdpowiedzUsuń
  18. Ciekawe są pozostałości pałacu w parku w Służewie..

    OdpowiedzUsuń
  19. małe krzyżyki w Służewie w parku.. takie nagrobki! zagadka xd są na zakręcie za domem kultury, skręt koło kamienia..

    OdpowiedzUsuń
  20. super,super i jeszcze raz super.Pozdrawiam Sz.Pana z całego serca.Powróciły wspomnienia z lat 60-70 ub.wieku.Proszę Pan, może coś pokaże Pan na temat Szk.Podst.Nr.3 i Osiedla PIASKI z lat 60-70 min.wieku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. witam i pozdrawiam, obawiam się niestety że póki co, poza chyba jednym wyjątkiem w tym blogu ten okres i takie tematy nie wzbudza we mnie póki co zainteresowania... może za 100 lat :-)))

      Usuń
  21. Witaj chciałem ci powiedzieć że w okolicy Lubicza pod Toruniem również znajduję się bunkier. Nie jestem pewien jednak czy to niemiecki czy polski

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. cieszę się, aczkolwiek mało mnie to interesuję:-) bunkrów ci w Polsce dostatek

      Usuń
  22. Witam

    Piszę do Ciebie jako mieszkańca Aleksandrowa i znawcę okolic. Czy słyszałeś kiedykolwiek o "Pod Świętym" w okolicach wsi Murzynno? Pytam bo znalazłem takie coś na mapie - inna czcionka niż nazwy osad, inny kolor niż wszelkie akweny, wzniesienia są z kolei pogrubione. Skan mapy: http://oi40.tinypic.com/118klxd.jpg

    Przejeżdżałem obok rowerem, nic nie zauważyłem. Może to po prostu pomyłka? ;-)

    pozdrawiam ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam w Twych słowach kryje się duża przesada. Niestety to już nie jest mój powiat i nie dotarłem tam nigdy. Nie nigdy o tym nie słyszałem. Może kiedyś było tam jakieś źródło. Musiałbyś zapytać jakiegoś autochtona. ;-) pozdrawiam

      Usuń
    2. Dodam że na tych starych mapach jest wiele nazw pozostałych po starych podziałach administracyjnych zapewne i innych nazwach zwyczajowych itp. Często te stare nazwy obecnie znajdują się teraz gdzie indziej.

      Usuń
    3. W ogóle to ciekawa mapa. Z którego ona jest roku. Nawet bunkry jakieś na niej widzę. Nie masz może całości?

      Usuń
    4. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale spójrz na wikimapię http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=52.849191&lon=18.508412&z=17&m=b . staw a obok niego cmentarz poepidemiczny. może tu kryje się odpowiedź. może był tam krzyż, może ten staw tak się nazywa.

      Usuń
    5. I Geoportal. Tutaj wyraźnie staw nosi nazwę Pod Świętym. Dodam, że obok również w Wikimapii ktoś zaznaczył drugi cmentarz ewangelicki.

      Usuń
  23. dzięki. na wikimapii widziałem ten cmentarz, aczkolwiek na mapie napis jest na prawo od stawu, a na wikimapii cmentarz na lewo. może błąd. jeżeli to staw, to dlaczego jest czarną czcionką, a nie jak wszystkie inne wody niebieską? może błąd :P chociaż jak na geoportalu bardzo mocno zbliżyłem to w bazie danych obiektów topo widać jakby na tym stawie po środku była wysepka. I chyba taką samą czcionką podpisane są wiślane wyspy - Kępy, Dzikowska, Zielona, Kozia. Także to może to ;-)

    Mapa jest z 2008. Katuję ja od kilku już lat na rowerze i generalnie zakup sobie cenię: http://www.matras.pl/okolice-bydgoszczy-i-torunia-mapa-turystyczna-laminowana-gps-1-75-000-expressmap.html

    OdpowiedzUsuń
  24. Jerzy - kawał dobrej roboty. Jestem przekonany, że z Antoninowem trafiłeś w 10. Mam kilka pytań do Ciebie o szczegóły dotyczące "cypla" na Wiśle k. Otłoczyna. Fajnie byłoby podzielić się twoimi odkryciami (oczywiście ze zdjęciami) na forum pana samochodzika: http://www.pansamochodzik.cba.pl (w temacie Wyspa Złoczyńców)
    Pozdrawiam,
    Piotrek

    OdpowiedzUsuń
  25. BACHÓRKA: Linia kolejowa i mostek w temacie którą Pan opisuje, chcę dodać cuś więcej a wiec to jest linia kolejowa prowadząca od Cukrowni Brzesc Kuj.do m.Kuczyna, Zagajewice az do Koscielnej Wsi jest to rozjazd patrzac w kierunku Bachórki w lewo, okolo pół km. od w/w Cukrowni Brześć Kuj. Torami na wprost dojeżdzamy do lasu Falborskiego następnie przez mostek, za mostkiem około 100m. mamy rozwidlenie torow i tak na wprost tory prowadzą nas przez m. Bachórka Jaranowo aż do Janowic, tor który skreca prawo kieruje się na m. Wieniec, następnie biegnie przez las brzeski i dojeżdżamy do stacji rozładunkowej Brzezie w której to mamy połaczenie z koleją szerokotorową, tą linią transportowano melase z C..B..K. Tymi liniami transportowano buraki cukrowe i wysłodki do plantatorów. Jeśli chodzi o cmentarz znajduje się w odleglosci około 300m. od w/w rozjazdu w kierunku Bachorki, po prawej stronie drogi w odległosci około 30m. Cmentarz jest kompletnie zniszczony, zarośniety, chowani na nim byli protestanci pochodzenia niemieckiego. Bachórka była własnascią niemca podobnie m.Kuczyna. Tory na tych liniach zostały zerwane, jak pracowałem w CBK wojsko upomnialo sie o te dewastowane linie dlatego iz są to linie kolejowe o znaczeniu strategicznym ale mleko się rozlało. Z C.B.K.bylo połaczenie przez stacje Brzesć Kuj.do Włocławka oraz przez m.Smulsk do Lubranca i Koła. Okolice te mają bogatą historie , opisuje się historie miast pomijajac historie wsi taka jest prawda

    OdpowiedzUsuń
  26. Temat--Bachórka oraz okolice może ktoś by więcej dodał informacji historycznych tych okolic do dzieła Panowie ma to ulec zapomnieniu, pisana historia się liczy. Labor.

    OdpowiedzUsuń
  27. Witam .Bardzo ciekawy blog. Trafiłem na niego szukając informacji na temat Kobielic,a dokładnie murowanych pozostałości w lesie. Pochodzę z Dobrego i od dzieciństwa często bywam na niedzielnych spacerach właśnie w tym miejscu . Zawsze intrygowały mnie elementy murów wyłaniające się z pod korzeni drzew w lesie od strony sędzina. Ostatnio zauważyłem na tym miejscu znicze.Myślałem że to może jakieś wygłupy znudzonej młodzieży ale wygląda na to że nie.Czy wie Pan może czy są to pozostałości grobów rodzinnych tych o których wspomina Pan w temacie starego kościoła ?.Jeżeli posiada Pan taką wiedzę byłbym wdzięczny za informację.Pozdrawiam.Radek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam i pozdrawiam. Niestety nie mam takiej wiedzy. Jednocześnie proszę o pisanie komentarzy pod postami których dotyczą. ;-)

      Usuń
  28. Odwiedziłam kościół w Grabiu...wiadomości o historii tego miejsca w necie praktycznie żadne..
    Podziel się informacjami na temat :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam. Generalnie nie posiadam o tym miejscu żadnej ciekawej informacji. Żadnych legend. Kośćiół jak kościół. Zabytkowy. Ale pamietam że była przy nim jakaś informacja. Może na stronach kościoła poszukasz.

      Usuń
    2. Generalnie na tym blogu wszystkie komentarze anonimowe nie zawierające informacji są przeze mnie usuwane!!!

      Usuń
  29. Witam. Przede wszystkim gratuluję bardzo ciekawego bloga.

    Piszę tutaj, ponieważ nie mogę znaleźć Pana adresu mailowego, a chciałbym skontaktować się w sprawie informacji dotyczących historii związanej ze słynnym "młynem do mielenia ludzi". Niedawno dowiedziałem się, że jestem krewnym niektórych osób wymienionych w historii i od tego momentu bardzo zależy mi na znalezieniu wszelkich informacji na ten temat. Dość lakoniczny artykuł w "Polityce" jest niestety objęty abonamentem, u Pana na stronie nie znalazłem kontaktu do jego twórców, dlatego pomyślałem, że poszukiwania rozpocznę od kontaktu z twórcą bloga, dzięki któremu poznałem historię, która okazała się związana z moją rodziną.

    Jeśli jest Pan zainteresowany rozmową, bardzo proszę o kontakt - marekglow90@gmail.com
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  30. bardzo prosze o zamieszczenie , gdybyś mial stare zdjecia domu na Dworcowej 11 obok kosciola , dom należal kiedys do kupca Reicherta , potem mieszkal Dr Marlicz ...dziekuje i pozdrawiam karolina

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja takich zdjęć ni posiadam. ale jeśli ktoś ma i Ci prześle to proszę bardzo tylko, że nie podałaś adresu tutaj. podaj poniżej.

      Usuń
  31. karolinakaczmarek0@poczta.onet.pl lub k.kaczmarek1975@gmail.com dziekuje!

    OdpowiedzUsuń
  32. Kolego Jerzy ;P kiedy w końcu uzupełnisz dane : 1 bunkier i pozostałość po hali lotniczej dawnego lotniska rejon Zakrzewa, bunkier(magazyn) ziemny rejon Seroczek no i magazyny gdzie była przechowywana amunicja lotnicza w lesie pomiędzy Straszewem a Rybnem
    - Pozdrawiam, szpieg z krainy deszczowców ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szanowny Szpiegu z Krainy Dreszczowców ... witam i pozdrawiam mojego stałego czytelnika. Niestety moje fundusze są bardzo ograniczone i nie mam na paliwo :-) tak więc czekam na sponsora, propozycje pracy bądź darowiznę. Ale dobrze, że napisałeś te informacje tutaj bo przynajmniej nie ulecą.

      Usuń
  33. Mam prośbe ,czy możesz kiedyś zrobić post o rzeżbiarzu Bębnowskim -mieszkał w Aleksandrowie w domu na wzgórzu-od ulicy Słowackiego ,niedaleko szkoły podstawowej nr 1. Kiedyś szukałam tego domu ,ale coś pomieszałam...a może już nie istnieje ...pozdrawiam Karolina

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślałem o tym. Ustaliłem już miejsce. Wydaje mi się, że zabudowania zmieniły się do dzisiaj. Pozdrawiam.

      Usuń
  34. Dobry wieczór.Chodzi mi o cytat ,,Przechodniu,powiedz Sparcie:tu leżym,jej syny,Prawom jej do ostatniej posłuszni godziny'' W którym miejscu w Aleksandrowie Kuj. jest on napisany?Może na jednym z naszych cmentarzy? Pozdrawiam. Iwona.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam Przykro mi ale ja takiej wiedzy nie mam. Nigdy wpadło mi coś takiego w oczy.

      Usuń
  35. Tak na szybko, po przeczytaniu artykułu o kominie na poligonie. Wielu mieszkańców z Wsi wygoda po wojnie zamieszkało w Solcu Kujawskim. Ponadto posiadam pamiętnik mojego dziadka, w którym opisuje mieszkańców Brodu Kamiennego w pierwszych dniach II Wojny Światowej. Wiele nazwisk, opisów miejsc itp. Rzecz , moim zdaniem interesująca dla osób przemierzających leśne drogi Puszczy Bydgoskiej. Pozdrawiam salto7@op.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam. Taki pamiętnik to super rzecz. Nie wiem gdzie jest ten Bród Kamienny. Nie są to chyba moje strony, ale super sprawa do publikacji.

      Usuń
  36. Witam
    Szacunek wielki dla Pana.
    Mieszkałem kiedyś w Zbrachlinie, a prawie cała rodzinka mieszka w Alexandrowie, mam pytanie-
    jak otworzyć "Wyspa złoczyńców. Na tropach Pana Samochodzika...Czść 1. W drodze na urlop".
    albo jestem ślepy, albo linux problem?

    Pozdrawiam Błażej

    OdpowiedzUsuń
  37. Przypominam, że blog najlepiej się ogląda przy użycia klawisza F11 - pełny ekran.

    OdpowiedzUsuń
  38. w wilkostowie mieszkli kiedys niemcy ,LESZNER sie nazywali ,nie wiem jak pisze sie z niemieckiego. posiadali 3 dzieci z czego jednen chłopiec "Dituś " Dietrih zmarł w bardzo młodym wieku . podobno spoczywa na cmentarzu w Wilkostowie. Jego matka zdradzała meża który gdzies wyjezdzał. to sa szczatkowe informacje.

    OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.