TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

poniedziałek, 18 maja 2015

Co tu było?

(Publikacja na blogu: 18.05.2015 r.)Z tym pytaniem zwracam się do starych i nowych mieszkańców Aleksandrowa Kuj. Te fragmenty budowli znajdują się w Aleksandrowie przy ulicy Parkowej. A dokładnie tuż przed Kiercholem. Do niedawna były zarośnięte krzakami i nie rzucały tak się w oczy. Jednak ostatnio wyszło to COŚ na światło dzienne. Nie mam pojęcia czego jest to pozostałość. Teren ten to koniec glinianek tuż przed magazynami przy ul. Parkowej.

Prawo dżungli w auli UMK.

20150518_190952Wojciech Cejrowski gościł w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sala była wypełniona do ostatniego krzesła. Było ciekawie i wesoło. Jeśli mam mówić o tym co mi się nie podobało to było za dużo polityki a za mało dżungli. Chociaż…? W sumie to prawie to samo… Uśmiech
Anegdota z występu:
Pan Wojtek opowiadał o tym jak ekipa z którą podróżował natknęła się na pumę i wszyscy musieli salwować się ucieczką na drzewo przed jej złym humorem. Kiedy na koniec spotkania nastąpił czas na pytania publiczności, jedna z pań zgromadzonych na widowni zadała ni stąd ni z owąd pytanie: “I co z tą pumą? Odpuściła?”.
Na co Pan Wojtek z właściwą sobie ciętością dowcipu odpowiedział…
“Nie … Uśmiech zjadła nas…” No cóż… Pani była po prostu dociekliwa che che. To trochę jak w tym dowcipie o sprzątaczce blondynce.
Dyrektor zwraca się do sprzątaczki:
- Proszę posprzątać w windzie!
- Panie dyrektorze. Ale na wszystkich piętrach?
Kościółek w Przypuście

(Publikacja na blogu: 18.05.2015 r.)

F1000012

W niedalekim sąsiedztwie Nieszawy na terenie miejscowości Przypust, na malowniczych wzgórzach górujących nad płynąca w dole Wisłą, stoi drewniany kościółek  przeniesiony tutaj przed rokiem 1779 (jak podają niektóre źródła) z Nowogrodu koło Lipna.  http://www.parafia-nieszawa.pl/kosciolnaprzypuscie.php. Stoi on w miejscu wczesnośredniowiecznego grodziska wyżynnego. Kościół p.w. ś. Stanisława i Marii Magdaleny w Przypuście został prawdopodobnie postawiony w XXVII w. Warto go obejrzeć przy okazji zwiedzania np. Ciechocinka. Niestety a właściwie “stety” budowla jest poddawana gruntownemu remontowi (wreszcie!) i zwiedzanie go w chwili obecnej nie ma sensu. Można by rzec, że w Przypuście właściwie budują od nowa stary kościół.

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.