TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

poniedziałek, 5 maja 2014

Na rondzie w Aleksandrowie Kuj.


Próżno szukać w Aleksandrowie ronda. Osobie nie będącej mieszkańcem tego miasta, może się wydać śmieszne, kiedy ktoś wskazując to miejsce określi je jako rondo. Tak wygląda rondo w Aleksandrowie - jakie miasto takie rondo... W świadomości ludzi jednak miejsce to jest rondem czyli tym, czym było kiedyś, zanim ktoś wpadł na pomysł by udziwnić przejazd przez miasto. Pomimo tego, że od dawna jest to zwykłe skrzyżowanie. (Spotkałem się nawet z takimi, którzy nie wiedzą nawet skąd wzięła się ta nazwa.) No może nie zwykłe bo jak na moje to przestarzałe. A może? kto wie, może stare rozwiązanie współcześnie by się całkiem dobrze sprawdziło. Ronda ostatnio na naszych europejskich już drogach stały się bardzo popularne. Przejazd przez Aleksandrów w godzinach południowych równa się obecnie z cudem, przy tak dużym natężeniu ruchu. Poniższe zdjęcie ukazuje jak to miejsce wyglądało kiedyś. Współczesne zdjęcie zostało przeze mnie specjalnie poddane obróbce aby wykazać podobieństwa.


Jak widać kiosk, budynek dawnej przychodni kolejowej i chyba słup stoją nadal w tym samym miejscu. Jedynie sklepik zmienił wygląd i położenie.

4 komentarze:

 1. W czasach wielkiej świetności zakładów Budkrusz samochody ciężarowe nie mieściły się podczas przejazdu przez rondo w stronę ul. Narutowicza i wtedy nastąpiła przebudowa na skrzyżowanie.
  Sylwek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. che che ... a nie dało się wysepki zmniejszyć?

   Usuń
  2. na w/w fotografii widać kiosk, który prowadzili Państwo Błaszczykowie i obecnie znajduje się na prywatnej posesji na ul. Parkowej a na poprzedniej fotografii to jest zupełnie inny sklepik pobudowany ( chyba ) pod koniec lat 90 ub. wieku

   Usuń
 2. a przejeżdżajac tutaj ... mocno sie zastanwiam czy mam pierszeństwo... :) pozdrawiam karolina

  OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.