TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

sobota, 6 lipca 2013

Kilka godzin i parę kilometrów ze zwierzętami.

NOWE ZOO w Poznaniu

Krótka wizyta w poznańskim ZOO. Czyli jakieś 4 godziny łażenia w słońcu. Nowe Zoo w Poznaniu to parę ładnych kilometrów zwiedzania. No cóż nie każdemu takie atrakcje przypadną do gustu. Jeden woli rybki drugi woli Play Station. Troszkę to wszystko za duże i za nudne. Mogło by być więcej automatów z colą i z wodą. Nie wszystkie zwierzęta są dobrze wyeksponowane. Wszechobecne kiedyś w takich miejscach siatki, przez które niewiele widać gołym okiem a co dopiero przez obiektyw jeszcze się tutaj zdarzają. W wielu miejscach zastąpiono przednią siatkę, szybą. O ile była czysta to było widać przez nią nawet fajnie :-) o ile oczywiście eksponaty raczyły w tym czasie wyjść z nor.

Widok w Poznaniu standardowy. Nisko przelatujące samoloty.
W kasie na wejściu można nabyć przewodnik po ZOO. Jednak mógłby on wskazywać jakiś zorganizowany kierunek zwiedzania, ponieważ czasem idzie się po ZOO i do końca nie wiadomo czy aby wszystko zobaczyliśmy. W kilku miejscach zauważyłem info. o aplikacjach na smartfona z przewodnikiem, tyle, że nie dało się jej na miejscu ściągnąć. Możliwe, że to wina słabego zasięgu. Strona w necie natomiast nie imponuje swym wykonaniem :-(

Najfajniejsza w tym zoo jest chyba słoniarnia. Nowoczesny obiekt. Słonie można obserwować nawet siedząc w kawiarni. Trochę to przypomina Jurasic Park :-). Nawet gdyby padało słonie mają hangar w którym także można je oglądać. Żałowałem, że nie zabrałem teleobiektywu, jednak zmienianie w kółko luf po to żeby ogarnąć odpowiedni teren jest trochę wkurzające, więc sobie to odpuściłem. Trzeba się przesiąść na jakiegoś uniwersalnego Super Zooma..,. ;-(No cóż i to by było na tyle o Zoo w Poznaniu. Może coś jeszcze dorzucę, ale na razie na tym co powyżej poprzestanę. Generalnie warto przyjechać i zobaczyć. Myślę, że chyba lepiej wybrać na zwiedzanie wiosnę lub jesień. Kiedy jest chłodniej i krzaki nie mają liści. Polecam wszystkim.

4 komentarze:

 1. Słonie są mądrymi zwierzętami, pamiętają do końca życia człowieka który ich skrzywdził. Miały tam jakieś bajorko? One lubią wodę i zabawę w niej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. objetość czaszki nie koniecznie musi sie przekładac na wielkość mózgu... :-) ale ok niech będzie że są mądre ;-) miały oczko wodne, trzeba przyznać, że warunki tam były po mojemu niezłe

   Usuń
 2. Ciekawe co sądzą same słonie o tych warunkach? Jeśli są takie mądre i być może czytały Mickiewicza, to
  uważają, że "Lepszy na wolności kąsek...." :))
  Poważnie rzecz biorąc, to ten wybieg dla słoni (pod względem rozmiaru) - jest rzadko spotykany.
  Mogę się mylić, bo "cosik" dawno nie byłem w Zoo.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.