TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

sobota, 18 maja 2013

Cmentarz w Kamieńcu. Stary cmentarz oczywiście.

Kolejna lokalna ciekawostka na mapie powiatu aleksandrowskiego, znajduje się w Kamieńcu. Przy drodze. Nie sposób nie zauważyć sporej wyspy krzaków na tle pól. Obecnie malowniczo upstrzonej kwiatami bzów.  Pora na szukanie pozostałości działalności ludzkiej nie jest najlepsza. Zieleń wszystko skrywa. Jednak pozostałości cmentarza są widoczne. Niestety nic ciekawego nie udało mi się odnaleźć. Standard. Pozostałości po nagrobkach. Według posiadanych przeze mnie informacji to stary cmentarz ewangelicki. Sporo ewangelików tu musiało mieszkać. 

Według Geoportalu działka należy do Skarbu Państwa. Udział we władaniu na zasadzie samoistnego posiadania -KONSYSTORZ EWANGELICKO AUGSBURSKI WARSZAWA. Obok cmentarza stoi mało ciekawy budynek. Szkoda było mi go fotografować. Od miejscowego źródła wiem, że budynek stanowił część zabudowy parafialnej. Jakoby miała to być kiedyś kaplica bądź kościół. W ewidencji Geoportalu budynek jest opisany podobnie jak działka cmentarna. Tak więc może być to prawdą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.