TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

wtorek, 24 kwietnia 2012

Ziemia odzyskana :-)

I tak dwa moje posty przeszły do historii. Akcja odzyskania ziemi niczyjej udała się. Zabytek wyszedł z krzaków.
Oby tylko trud tych ludzi nie poszedł na marne... Czy ktoś będzie dbał o to żeby krzaki nie wróciły na to miejsce wraz z trudną młodzieżą i niebieskimi ptakami :-))
A tak było:

Ostatnio dowiedziałem się, że ostatni pochówek na tym cmentarzu miał prawdopodobnie miejsce jeszcze w latach powojennych...

13 komentarzy:

 1. Czekamy na termin kontynuacji renowacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o i widzę na znajomych stronach, że i słońsk macie w planach...

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobno tablica jest w planach... A na Słońsk rzecz jasna zapraszamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście :) Zapraszamy! Podobno na Słońsku jest już po wycince samosiewów, więc robota łatwa i przyjemna.

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja po raz kolejny się powtórzę, że dziękuje wszystkim za pomoc i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się zorganizować "Sprzątanie cmentarza vol. 2".

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to prawda, że następna część renowacji odbędzie się 21 maja?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam zielonego pojęcia. Tym razem nie stoję za organizacją spotkania. Ten termin pojawił się tylko raz w wypowiedzi na forum Gazety Pomorskiej. Do dziś nie ma żadnych innych informacji czy ogłoszeń.
  Pozdrawiam
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam. Wczoraj udało mi się dowiedzieć co nieco o sprzątaniu cmentarza. Otóż od poniedziałku (21 maja), przez cały tydzień cmentarz ma być sprzątany przez kilku więźniów z zakładu karnego. Taką formę pomocy zorganizował ks. Mikołaj Hajduczenia. W związku z tym nie wiem czy udział innych osób będzie możliwy, chociażby ze względów technicznych. Jak dowiem się czegoś więcej to dam znać.
  Pozdrawiam
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. a ja się cieszę, że chociaż nie brałem osobiście udziału w tym dziele, to może przez te moją radosną twórczość artystyczną w postaci tego bloga w jakimś tam skromnym zakresie przyczyniłem się trochę do wywołania tej rewolucji. jednak internet to potężna siła! mnie się marzy jeszcze jedna rewolucja w Aleksandrowie... chodzi mi o to żeby ten nasz zapomniany park przy ul. Parkowej przywrócić do życia, ale to temat na innego posta na inny czas i w ogóle to długa histotia... pozdrawiam wszystkich, których fajna idea skupiła na moim bogu i również dziękuję za obecność tutaj

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze możemy razem naprawić inny cmentarz. Niebawem Słońsk...

  OdpowiedzUsuń
 11. Wg. mojej wiedzy ostatni pochówek miał miejsce w 1953 lub 1954. Pochowano osobę związaną z rosyjskimi pracownikami kolei, niestety znam to z relacji ustnej i nie potrafię konkretnie przytoczyć nazwiska i daty. "Opowiadacz" był absolwentem Liceum Salezjańskiego i rodowitym Aleksandrowianinem, uwielbiałem go słuchać...

  OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.