TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

środa, 5 października 2011

Ruiny w Bobrownikach nad Wisłą - 2010.

Miałem aparat Zorkę 5 i zrobiłem kilka zdjęć :-) jak powiedział bohater filmu Rejs. Ruiny zamku w Bobrownikach. Bobrowniki to mała wioska po prawej stronie Wisły. Kiedyś ruiny znajdowały się na wyspie. Po pracach archeologów z wyspy zrobił się półwysep. Kiedyś ten teren był jakiś taki bardziej malowniczy. Może to wpływ powodzi? Jakoś tak w zeszłym roku nie było tam zbyt przyjemnie. Ale zwiedzaczom zamków polecam ten teren. :-) Proponuję trasę wycieczki Nieszawa - prom - Bobrowniki. Rowerem to kilkadziesiąt kilometrów, ale ruch kołowy nieduży a krajobrazy malownicze.

Malownicze ruiny zamku krzyżackiego.5 komentarzy:

  1. Stan zamku jak w Raciążku. Gdybym słabo znał Raciążek, mógłbym pomylić. W ubiegłym roku, jechałem dwa razy promem na drugą stronę Wisły. W Bobrownikach rozglądałem się za jakąś tablicą informującą o ruinach zamku, lecz nic nie zauważyłem. Wiedziałem z sieci i ustnych przekazów, że to nic ciekawego, więc nie starałem się go usilnie odnaleźć. Jak widać, nic nie straciłem. Może następnym razem, przy okazji przeprawy przez rzekę - zajrzę i tam. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że w Raciążku "zamek" ledwie wystaje ponad ziemię, a tutaj sam mur to kilka metrów w dół a wieża to dodatkowe kilka w górę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tradycja zamku w Bobrownikach jako zbudowanego przez Krzyżaków utrwaliła się przez wieki i dopiero ostanie kilkadziesiąt lat przyniosły argumenty podważające tę tezę,zostal wybudowany przez księcia łęczycko-dobrzyńskiego Władysława.

    OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.