TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

czwartek, 23 czerwca 2011

Post 2. Wieliczka.

To podobno jest oficjalne logo Euro 2012.
Jak widać do kopalni w Wieliczce ciężko się dostać. Polska... Przejścia dla pieszych nie widziałem. A starsze osoby jak widać mają problem, żeby dostać się na drugą stronę.
Polski street fighting. Żeby przejść na drugą stronę trzeba popełnić wykroczenie. Naraża się przy tym zdrowie. Pasów nie znalazłem w pobliżu. Uwaga w Kopalni jest parking i nie trzeba korzystać z pobliskich prywatnych parkingów jeśli są miejsca. Wjeżdża się na teren. Koszt ten sam a nie trzeba chodzić. Także po przyjeździe omijamy dużym łukiem naganiaczy i wbijamy się na teren szukać miejsca:-)

Kopalnie warto zwiedzić. A i cała powierzchniowa infrastruktura jest bardzo sympatyczna. Warto zwiedzić. Szczególnie jak się porusza takim cackiem. Stajesz kiedy chcesz. Gdzie chcesz. Za darmo prawie. Wtedy w drodze można zobaczyć różne ciekawe obrazki:

Na górze
W dole
Ładnie
Bilet Normalny 49zł. !!! Za dużo. Pomimo, że warto. Przyznam się jednak, że moja wizja kopalni zbudowana w oparciu o media była chyba bardziej kolorowa. Ale fotografowie pewnie mieli więcej świateł do dyspozycji, itd. itd. itd. :-) Amatorzy muszą się oprzeć na wysokich czułościach, długich czasach i wbudowanych lampach :-(

2 komentarze:

  1. A ile Jurku kosztuje zjazd na dół i czemu tak drogo i czy było warto?

    OdpowiedzUsuń
  2. grzegorzu wolałem tego nie mówić :-))) bilet dla normalnego kosztuje... uwaga! 49zł a jak chcesz fotografnąć to jeszcze dycha! są jeszcze ulgowe. wieliczka ma swą stronę w necie tam wszystko jest. czy warto? tak warto! chociaż przyznam się, że trochę miałem inne wyobrażenie o niej wyniesione z fotografii i telewizji ale jak wiadomo telewizja kłamie poza tym widziałem dużo korytarzy zamkniętych dla turystów.. WARTO!!! uwaga zwiedzanie trwa bardzo dłuuuugo.

    OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.