TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

wtorek, 12 lipca 2016

Czy to na pewno Aleksandrów Kuj.?


Co przedstawia ta ilustracja? Znowu ogłaszam konkurs. Co można wygrać? Na razie nic, ale znajdę sponsorów to będzie można wygrać wehikuł czasu.
Kolejne zdjęcie?... W sumie nie mam pojęcia jaką techniką została wykonana ta pocztówka. Grafika to czy fotografia? 
Kolejna pocztówka, która niby jest tym co ma przedstawiać, ale jakby coś w niej było nie tak. No bo niby to dworzec w Aleksandrowie Kuj., ale jak się bliżej przyjrzeć to widać różnice. Na początek specjalnie wrzucam tylko samą pocztówkę bez zdjęcia współczesnego, żeby zachęcić czytelników do analizy. Ja w każdym razie widzę tu coś czego nie powinno tu być. A przynajmniej tak mi się wydaje.

Dzisiaj, latem oględziny tego miejsca nie mają zbytnio sensu. Jak się okazuje budynki przesłaniają zielone w lipcu drzewa. Zobaczymy jak to będzie wyglądać za parę tygodni.
W powiększeniu widać w tle dziwne budynki. Z lewej w kierunku Torunia to ewentualnie mogłoby być dzisiejsze sanatorium kolejowe. Tyle, że coś tam tego za dużo i za wysoko.
Natomiast wystająca po lewej stronie wieża to musiałaby być bryła dawnej cerkwi. 

C.D.N. 

2 komentarze:

  1. Hej. Wjazd od strony Włocławka. Widzimy na pocztówce wieże wyburzonej Cerkwi, wieże ciśnień, zaczynającą się linię kolejową do Ciechocinka no i ten nabierający nas budynek, który pocztą nie jest. Pocztą nie jest, ponieważ ilość okien się nie zgadza...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ponad wszelką wątpliwość jest to Aleksandrów Kujawski.
    Na zdjęciu nie widać poczty, natomiast te 2 budynki po prawej strony istnieją oczywiście nadal, są to obiekty przy ulicy Wojska Polskiego, ten zwrócony prostopadle to bodajże nr 14. Faktycznie w tle widać najprawdopodobniej dzwonnicę cerkwi.

    OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.