TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

piątek, 22 stycznia 2016

Ulica Wyspiańskiego w Aleksandrowie Kuj.

Li c zym  y dziu ry !

(Publikacja 22.01.2016 r.)


Na początek oświadczam, że to nie jest Blog o tematyce politycznej!
Prezentuję lokalne ciekawostki i tutaj myślę, że można już powiedzieć, że mamy do czynienia z taką historyczną ciekawostką. 
Ciekawostka ta rozwija się już przecież od kilku lat. Jest nią stan nawierzchni jednej z aleksandrowskich ulic. 
D zi ur y, które znajdują się w ulicy Wyspiańskiego, (bo o niej mowa) w Aleksandrowie Kuj. tak się zlały z otoczeniem, że można by powiedzieć, że stanowią już jakby miejscową atrakcję. Słyszałem, że podobno mechanicy sprawdzają tutaj stan zawieszenia naprawianych pojazdów :-) 
Bardzo jestem ciekaw zdania o stanie drogi mieszkańców tej ulicy. Dodam, że dodatkową super atrakcją tej ulicy jest jej stan zimą przy obfitych opadach śniegu. Wtedy na drodze tworzą się fascynujące koleiny. Ich wysokość czy też jak kto woli głębokość sięga podwozia średnio wysokiego pojazdu.
Jestem ciekaw czy mieszkańcy myślą w jaki sposób wykorzystać tę atrakcję? Może jakiś rajd terenowy na wrotkach? 
Zapraszam serdecznie mieszkańców okolicznych miejscowości na ul. Wyspiańskiego. Naprawdę jest co podziwiać :-)
Tak się składa, że przy ulicy tej leży jeden z większych aleksandrowskich zakładów pracy, szkoła oraz zaniedbany park miejski więc łatwo można tu dotrzeć. 


Dodatkowa atrakcja. Wystające studzienki. 

Lekarstwo na dziury... Pachołek :-)


A tak na marginesie to chodnik na ul. Wyspiańskiego wygląda tylko trochę lepiej :-)

2 komentarze:

  1. Utrwalona w zimie ilość widocznych dziur jest już mocno zaniżona. Ilość i głębokość jest elementem bardzo dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Obecnie to jest widok! A efekty dźwiękowe wydobywające się z mechanizmów zawieszeń tych, którzy tu zbłądzą i prędkość pojazdu utrzymują na wysokości sugerowanej dla obszarów miejskich,czyli 50/h, to jest coś:)
    Spostrzeżenie z ostatnich dni. Policja zlikwidowała tradycyjnie wystawiany tu posterunek lotny. Tu nie ma szans, aby złapać kogoś na łamaniu ograniczenia prędkości.
    A jeszcze jedno. Jedna ciekawostka. Gdy stał policyjny wóz patrolowy drogówki, to zatrzymywano tych, którzy jechali prostym torem jazdy. Prawidłowy tor jazdy na tej ulicy to bowiem jazda zygzakiem. Trzeba być nieźle wstawionym by jechać tu prosto :-)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.