TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

niedziela, 5 października 2014

Mamy park!

Park im. Jana Pawła II

(Data publikacji 05.10.2014 r.)
Do wczoraj w tym miejscu nie było nic ciekawego. Zwyczajny teren zielony przy zabytkowym dworcu, przez który trzeba było przejść żeby się dostać na drugą stronę Aleksandrowa Kuj. No chyba, że ktoś nie chciał to chodził na około. Ale od wczoraj (oczywiście w przenośni) z całą przyjemnością tutaj można przyjść, posiedzieć, poczytać książkę czy e-booka. Wczoraj właśnie miało miejsce uroczyste zakończenie budowy i otwarcie parku im. J. Pawła II, przy ul. Wojska Polskiego. Jest wifi, huśtawki, ławeczki z podstawkami na sprzęt elektroniczny czy oranżadę. Są oryginalne fontanny, nawiązujące do infrastruktury kolejowej i ławki ustawione w rzędy jak siedzenia w pociągu. Wg mnie park jest ładniejszy nawet od tych, które powstały niedawno w Ciechocinku. Ten w Aleksandrowie jest ładny, ciekawy i historyczno-estetycznie uzasadniony. W przeciwieństwie do ciechocińskich betonowych koryt na wodę dla koni pod tężniami ten park jest przyjemny dla oka. Pomysł z fontannami w formie pomp wodnych dla parowozów rewelacyjny. Mam nadzieję, że park w niezmienionym stanie przetrwa lata. Nie zmienią go nawaleni i przyćpani rodzimi przedstawiciele aleksandrowskiej patologii ani pseudoartyści z pisakiem, którzy chyba na swój sposób zinterpretowali hasło Wikimapii:Let's describe the whole world!”. Na szczęście nad parkiem czuwa bateria wymierzonych w każdy kąt kamer monitoringu. Co do kamer miałbym pewne zastrzeżenie, ale nie podzielę się nim publicznie Uśmiech Dobrze, by było aby włodarze miasta także dbali o to, aby wszystkie urządzenia były na bieżąco konserwowane i reperowane.
W ramach promocji wrzucam kilka fot porannych z nowo otwartego parku.
20141005_070527
20141005_070323

20141005_070237

20141005_070403

10 komentarzy:

 1. Ale pustki, jedynie wrona na trawniku. Miasto Widmo.

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze ze zostawili ten globus ;) musi to być stare , pamiętam z dzieciństwa , pozdrawiam karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż jak widać niektóre przekazy ideologiczne są całkiem uniwersalne pomimo różnicy w założeniach podstawowych. L-)

   Usuń
 3. Czy jest ktoś kto mi wyjaśni co to jest ławeczka interaktywna i dlaczego w parku nie mogę się zalogować do hotspota?

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie mogłem się zalogować. Córka również :)
  Ale nie zepsuło nam to miłego nastroju dnia. W końcu to problem jedynie techniczny.
  Bardziej mnie zmartwiło, że część nowych ławek (te w kolorze bliskim zieleni) jest pokrytych jedynie drewnochronem z barwnikiem. Takie wykończenie zabezpiecza przed grzybami, ale nie przed wilgocią i słońcem. Bez pokrycia bejcą z dodatkiem lakieru, niedługi będzie z nich pożytek.
  Pozdrawiam
  R.S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko, że ten problem techniczny mam zawsze ilekroć tamtędy przechodzę. Albo bywam tam w nieodpowiednim czasie, albo jestem głupi, albo...? Co do ławek to pewnie masz rację. Nie znam się niestety na tym. Aczkolwiek faktycznie ławki wyglądają troszkę jak słabo pomalowane. Gdzieś przeczytałem, że ławeczka interaktywna to taki wynalazek na którym się siada, podłącza do wifi. ściąga się aplikację na telefon. Podaje położenie, czy tam nr ławki i aplikacja opisuje nam to co mamy dookoła. Ja nigdzie takiej informacji o naszym parku nie znalazłem. Na słupkach z monitorami i tablicach także o tym nic nie ma.

   Usuń
  2. Jeśli interaktywność ławeczek polega na tym, że ma zainstalowany podnóżek ze stołem to znaczy, że PKP jest interaktywne od czasów powstania kolei. :-)

   Usuń
 5. i jak tam z tym wifi, dziala czy nie?

  OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.