TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

środa, 9 października 2013

Ciechocinek - miasto w którym jest dobry klimat do treningu w terenie.Po raz kolejny Ciechocinek wraca na mojego bloga. Może to z racji osobistej sympatii, która zapewne zrodziła się w czasie mojego dzieciństwa. Generalnie to miejsce mające specyficzny klimat. Klimat. który według mnie sprzyja uprawianiu sportu. I według mnie to teren zdecydowanie pod tym względem jeszcze nie wykorzystany. Ostatnio odkrywam te tereny dla treningu w terenie. Po rewitalizacji pełno tu ścieżek, fontann, schodów. Wszystko to można wykorzystać do ciekawego treningu. 
No cóż kiedyś dawno temu między tężniami była ścieżka zdrowia. Pamiętam jakieś drążki, ławeczki z tablicami informacyjnymi. O ile mi się to nie przyśniło :-) Obecnie pod tężniami stanęła siłownia na świeżym powietrzu. 
Siłownia w cudzysłowie. Maszyny bardziej dla rehabilitantów niż dla wyczynowych sportowców. Jednak można się na nich zmęczyć. Miejsce może trochę zbyt mało prywatne. Przy samym deptaku. Ale wieczorem i tak tam teraz mało ludzi chodzi. 
Szkoda, że nikt nie wpadł, żeby zmajstrować tam plac zabaw dla dorosłych ;-) bo dla dzieci już jeden jest. A w sumie drabinki, drążki byłyby podobne :-) Tyle że mniej ładne. I pewnie tańsze. Chociaż podobno teraz wszystko musi mieć atest...
Powodowany patriotyzmem lokalnym zapewne wrzucę tu jeszcze parę fot w celu promocji miasta. Zapraszam do oglądania i do treningu. 

Oczywiście to coś na zdjęciu to pompa a nie jakieś fikuśne urządzenie do ćwiczeń... ;-)

2 komentarze:

  1. Polecam - stare machiny ćwiczebne ( świetnie zakonserwowane przez Entuzjastów ) - w ekspozycji w Warzelni Soli - obok - nadal funkcjonującej panwi, gdzie warzy się sól tradycyjnymi metodami = wszystko niezmiernie interesujące. Oraz jeszcze muzeum = skansen drogownictwa [ Dyrekcji Dróg ] - pod gołym niebem - w bok od ul. Bema, chyba róg ul. Żelaznej ( nie pamiętam ). Obydwa miejsca nadają się na pieszy rajd - wokół Ciechocinka [ mogą być jeszcze inne ciekawostki --- ] - Anna Magdalena Walczak (również na FB), konserwator zabytków architektury, Toruń

    OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.