TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

sobota, 14 września 2013

9. Morskie OKO i Czarny Staw pod Rysami.


Kto był nad Morskim Okiem i jak prawdziwy turysta Ceprostradę do niego pokonał per pedes a nie w wozie, ten wie, że to trochę taka tatrzańska droga przez mękę. W górę i do tego asfaltem. Kupa ludzi i nisko przelatujące wozy załadowane ceprami. Ale po dotarciu na miejsce zapominamy o trudnościach bo widoki nader cudowne. Oczywiście, jeśli pominiemy te hordy turystów oblegające brzegi stawu. 
Nad wszystkim półka skalna z Czarnym Stawem. Wstęp do szlaku na Rysy. Warto wejść i spojrzeć z góry na Morskie Oko i znajdujące się przy nim schronisko. A raczej restaurację w górach gdzie ceny z Warszawy a jedzenie z koszar... :-))))) "Polecam" naleśniki z bitą śmietaną. Na początku myślałem w swej niewiedzy, że to ciasto francuskie, ale zaraz zostałem wyprowadzony z niewiedzy. One po prostu się zeschły!

No cóż, nie można mieć zawsze wszystkiego. Góry i tak same w sobie dostarczają tyle wrażeń, że te smakowe można uznać za nieważne.


Na zakończenie muszę podziękować mojej towarzyszce podróży, która wykonała dużą część z zamieszczonych w relacji z wyprawy w kurki zdjęć. :-)

5 komentarzy:

 1. Wcale na tych zdjęciach nie widzę tłumu turystów - ot normalnie jak wszędzie. Chyba troszkę Jurku przesadzasz, nie można mieć całych gór dla siebie :)) Zdjęcia bardzo ładne, choć pogoda taka sobie,
  czekam jednak na te Twoje ze szczytu Rysów :)
  ...A tak w kwestii formalnej, to nie mógłbyś na początku posta nie pisać tekstu, tylko najpierw zdjęcie a potem tekst pod nim? Jako jedyny Twój blog na mojej stronie prezentuje się przez to bez obrazka.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zdjęciach nie widać bo staram się ich zawsze wykadrować. Naprawdę Grzegorzu, jeśli nie byłeś na Giewoncie w szczycie sezonu to nie wiesz co to znaczy tłok w Tatrach... ;-) kiedy na ścieżce szerokości 0,5 m mija się z innymi ludźmi.

   Usuń
  2. No nie byłem, i nie chcę się z nimi mijać na tej ścieżce :)

   Usuń
 2. Własnie przez te tłumy daawno już mnie tam nie było.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nad Morskim Okiem zawsze są tłumy turystów, a gdy zejdzie się chociażby do schroniska w Dolinie Roztoki to już jest zdecydowanie luźniej. Mniej ludzi jest też nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, a naszym zdaniem jest on ładniejszy niż Morskie Oko.

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.