TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

poniedziałek, 4 marca 2013

Seminarium kumite w Wałczu 2013.

W pierwszy weekend marca odbyło się w Wałczu seminarium kumite. Z Japonii do COS OPO we Wałczu zjechali dwaj instruktorzy japońscy - Norichika Tsukamoto, mistrz świata z 2011 r. i trener kadry Japonii Tadashi Ishihara. Oto kilka fotek z tego wydarzenia. Było fajnie. Trochę siniaków zostało na pamiątkę. Szkoda, że z racji liczebności uczestników widoczność była ograniczona i nie każdy mógł z daleka dojrzeć szczegóły technik. Ale naprawdę i tak wiele można było ciekawego zobaczyć. Taka mi się myśl nasunęła. Japończycy w przeciwieństwie do Polaków uśmiechali się częściej. Tsukamoto zaprezentował swoje najlepsze techniki. Co ciekawe zwykle Japończycy kojarzą mi się z rygorem i klasyczną techniką. A przecież to co zawsze prezentował Tsukamoto cechowało się oryginalnością i było zaskakujące. Otwarty umysł? Wiele rzeczy o których mówił przypominało mi to co pisał i co mówił Bruce Lee.
Karate musi sprawiać radość i trzeba mieć otwarty umysł. Ale najważniejsze są podstawy zdobyte na początku drogi. - to mój wniosek na koniec seminarium.
 ;-)

Z lewej Tadashi Ishihara z prawej Norichika Tsukamoto.


Szefostwo

Grupa toruńsko-bydgoska.Frekwencja dopisała. Ilość osób mnie zadziwiła :-) było nas plus minus setka...  

4 komentarze:

 1. Widzę Cię, widzę, na drugim od góry :) Nie będę wskazywał palcem, wszak nie wszyscy muszą wiedzieć ale gratulacje z powodu zdobycia black Obi muszę Ci złożyć :) Tak swoją drogą to dziwię się tylko jednemu, że nie ma żadnego mańkuta w tym gronie?
  Pozdrawiam Jurku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety jeszcze nie black:-) są mańkuci.. tylko ukryci.. witam. Myslałem, że wyjechałeś do ciepłych krajów Grzegorzu.

   Usuń
 2. To nie była ironia z mojej strony - tak mi się wydawało. Pisałem ten komentarz w pracy gdzie jest fatalny monitor
  bardzo przyciemniający obraz, którego już nie można rozjaśnić, to tak wyszło. No i jeszcze trzeba wziąć poprawkę na wiek :))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.