TAGI (szukasz postów powiązanych tematycznie tu je znajdziesz):

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Aleksandrowska choinka :-))))

W Gazecie Pomorskiej czy w Nowościach nie wiem, ogłoszono konkurs na najładniejsza iluminację świąteczną. Spóźniłem się, ale myślę, że to dzieło sztuki współczesnej na pewno zajęło by wysokie miejsce. Pojawia się to to co roku w tym miejscu. Nie wiem jak powstaje, ale moja teoria jest taka, że nad Aleksandrów nadlatuje samolot i z jego pokładu ktoś celuje w gapę czyli w pomnik obok. Niestety zwykle kończy się to tak że te girlandy światełek lądują na stojącym obok drzewie. W połączeniu z gapą stanowi to połączenie moim zdaniem wręcz surrealistyczne czy abstrakcyjne i ociera się o najwyższe półki współczesnej sztuki. Dodam, że w zeszłym roku ta konstrukcja była wzbogacona jeszcze o dwie olbrzymie hałdy śniegu zgarniętego z placu. Chyba w celach obronnych, przed zbyt gorliwie obchodzącymi sylwestra mieszkańcami, którzy w przypływie podziwu chcieliby to dzieło zabrać do domu.
Ktoś powie, że się czepiam i narzekam. Ależ nie ja podziwiam. To zmusza do refleksji, chwili zastanowienia. Pomyślenia.
...Coś pięknego.
W innym miejscowościach na święta ubiera się zwyczajne trywialne choinki a u nas proszę - drzewo. A co...

Poniższe zdjęcia to prezent dla mojego kumpla, któremu do gustu przypadł ten mikołaj na ... tak znowu na drzewie :-)
Ups tu coś wybuchło che che 

Nie wiem, nie dało by się jakoś wszystkich tych iluminacji zebrać w jednym miejscu? Zrobić jakąś jedną choinkę? Skoro sylwestrowa impreza odbywa się przed MCK-iem, może tam zebrać się do kupy i zorganizować jedną sensowną iluminację.


13 komentarzy:

 1. a mnie zastanawia,dlaczego tylko jedno drzewo jesli juz:) u nas od razu caly park ubieraja;)

  OdpowiedzUsuń
 2. cały park? za duże koszty!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gapa ma się na co gapić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że chociaż dziób ma skierowany na to drzewo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudno jest, przystroić świerk aby przypominał wyglądem zwykłe drzewko. Łatwiej jest przystroić zwykłe drzewko aby przypominało świerk. Autor tej inscenizacji poszedł na skróty, wybrał łatwiejszą wersję i to mu się udało. Choinka jak żywa ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. czy w naszym mieście nie ma choinek? w innych na stałe montują stelaże jak nie rosną i instalują tam chojaka na święta.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mieli założyć, to założyli. A jakby tak na gapę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przepraszam tojav ale chyba mało uważnie czytasz moje posty? no napisałem w poście, że celowali w gapę che che

   Usuń
 8. w uzupełnieniu: po drugiej stronie gapy jest drugie takie drzewo. w czasie focenia, podobna instalacja była na nim nie czynna albo ją ktoś pożyczył, tak więc całościowo, ogólna koncepcja była taka, że były dwie choinki :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. w wielu miejscowościach i miastach w ciągu ostatnich dwóch lat zaczęto stroić "zwykłe" drzewa - m.in w Krakowie, Warszawie czy Bydgoszczy

  OdpowiedzUsuń
 10. acha? i tak powstała nowa świecka tradycja... :-)))) co nie znaczy, że: 1. mi się to podoba, 2. że musimy naśladować we wszystkim innych. Przekładanie tego co robią w tych molochach wielkomiejskich na Aleksandrów rodzi tylko niepotrzebne kompleksy i zniechęcenie. Takie małe miasta jak nasze powinny przyciągać klimatem, czystością, bezpieczeństwem. Tradycją?

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba wiem, kto "przystrajał te drzewka" ...

  OdpowiedzUsuń

Spam jest natychmiast usuwany. Spam will be deleted!

Dziękuję za poświęcony czas. Aby kontynuować przeglądanie starszych wpisów kliknij na link "starsze posty" lub wejdź w archiwum.